Огляд ЗМІ за 12 лютого 2018 року
 • Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі вважає, що слід припинити практику гальмування Верховною Радою важливих для впровадження угоди про асоціацію законодавчих ініціатив. «Не може бути жодного виправдання затримці впровадження угоди: вона має здійснюватися швидко й повною мірою, і відповідальність за це лежить на українській владі, особливо на народних депутатах … На жаль, на сьогодні багато важливих законопроектів застрягають у Верховній Раді без руху. Таку практику слід подолати», – заявив Мінгареллі. Мінгареллі також окремо виділив зареєстрований у ВР законопроект «Купуй українське», який суперечить Угоді про асоціацію, а його прийняття може призвести до втрати міжнародної репутації Україною. «Партнерство ЄС з Україною – це не відносини між донором й отримувачем, а взаємини, які спираються на рівносильний внесок і прагнення обох сторін. Європейському Союзу потрібно побачити реформи для їхньої підтримки», – зазначив дипломат.
 • Президент Петро Порошенко заявив, що Володимир Путін не виконує взятих на себе обіцянок у Мінську. За словами президента, “після укладення Мінських домовленостей у війні було вбито 824 людини”. Він також зазначив, що РФ має в Україні достатні сили, щоб у будь-який момент вдатися до ескалації бойових дій. Також Петро Порошенко вважає, що дискутувати про скасування введених проти РФ санкцій можуть або наївні люди, або ті, які не володіють достатнім масивом інформації. Петро Порошенко заявив, що готовий випустити російських солдатів в обмін на звільнення журналіста Романа Сущенка. У МЗС Німеччини наголошують, що через три роки після підписання Мінських угод для досягнення миру на Донбасі зроблено занадто мало.
 • Reuters пише, що у звіті, який має бути презентований високопосадовцям цього тижня на Мюнхенській конференції безпеки, йдеться про те, що ООН має розглянути застосування контингенту у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських для того, щоб допомогти вирішити кризу в Україні.
 • Міхеіла Саакашвілі затримали працівники підрозділу Державної прикордонної служби України за запитом Державної міграційної служби. Спікер Державної прикордонної служби Олег Слободян повідомив, що під час затримання Саакашвілі українські прикордонники були змушені захищатися і застосувати силову підтримку. Прикордонна служба Польщі повідомляє, що Саакашвілі прийняли на території Польщі на підставі заяви Державної міграційної служби України про реадмісію. “Те, що зробив Порошенко, – це прояв крайньої слабкості і крайнього боягузтва. І таким чином, він підтвердив, що кримінальна справа проти мене – це повна маячня, ніякого державного перевороту, який я нібито здійснював”, – заявив Саакашвілі. Саакашвілі також вважає, що такі дії підтверджують, що кримінальні справи в Грузії проти нього – також фальсифікація, тому його екстрадували не до Грузії, а видворили до Польщі. Він наголосив, що продовжить боротьбу проти “боягузливих олігархів в Україні та Грузії”. Деякі прихильники Саакашвілі зібралися під АП, де також сталася сутичка із правоохоронцями.
 • Юлія Тимошенко закликала Петра Порошенко негайно звільнити Саакашвілі і “залишити у спокої його сім’ю”. На думку Тимошенко, затримання Саакашвілі відбулося за вказівкою президента України. “Враховуючи, що вас і Україну сприймають як одне ціле, не руйнуйте загальнолюдські цінності і не принижуйте Україну розправою над її другом, президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі”, – зазначено в повідомленні лідера “Батьківщини”. Міський голова Львова Андрій Садовий назвав ситуацію з Саакашвілі “найяскравішим портретом” української влади: “Історія запрошення Міхеїла Саакашвілі в Україну, хвастощі “дружбою” з ним, коли це приносило дивіденди, і подальше приниження держави Україна і інституту громадянства, коли друг виявився непотрібним і почав говорити неприємні речі, і все це на тлі повної впевненості реальних лиходіїв і внутрішніх ворогів – це яскравий портрет сьогоднішньої влади”. Заступник глави парламентської фракції НФ Андрій Тетерук вважає, що після видворення Саакашвілі українська політика буде більш конструктивною: “Буде набагато менше провокацій і деструктива в українській політиці. Ми, нарешті, зможемо більш прагматично і конструктивно працювати над питаннями обороноздатності країни, посиленням наших позицій всередині країни і на зовнішньополітичній арені”. Він наголосив, що при цьому стосовно екс-президента Грузії співробітники правоохоронних органів дотрималися всіх процедур і українського законодавства.
 • Генеральний директор ДП “Укроборонпром” Роман Романов пішов у відставку. “Я прийняв рішення залишити свою посаду очільника ДК “Укроборонпром”. Заяву про це я написав ще у минулому році, сподіваюсь, що президент України Петро Порошенко підтримає моє рішення”, – заявив Романов. Петро Порошенко підписав указ про звільнення Романа Романова з посади генерального директора ДП “Укроборонпром”.
 • НБУ повідомляє, що базова інфляція у січні прискорилась до 9.8% р/р (становила 0.7% у місячному вимірі) та в цілому відповідала прогнозу. Це відбулося внаслідок більш суттєвого зростання цін на послуги, що враховуються у цьому показнику. Згідно з такими показниками, поточна динаміка споживчої інфляції і її складових свідчить про збереження значного інфляційного тиску. НБУ очікує, що більш жорстка монетарна політика буде сприяти поступовому зниженню споживчої інфляції і її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року.
 • Організація економічного співробітництва та розвитку висловлює побоювання з приводу затримки підписання Україною Багатосторонньої конвенції з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування. За словами радника міністра фінансів Олени Макеєвої, відповідний лист ОЕСР направила президенту Петру Порошенко. “Це може негативно відіб’ється на репутації країни щодо боротьби з офшорами”, – зазначила Макєєва.
 • Програма «Наші гроші» повідомляє, що Кабінет міністрів планує передати  компанії “Yuzgas B.V.” 90% прав та обов’язків в ТОВ “Надра Юзівська” – оператора-інвестора угоди про видобуток сланцевого газу на Юзівській площі в Донецькій та Харківській областях. За відступлення 90% у операторі “Yuzgas B.V.” обіцяє заплатити загалом 40 млн доларів, але гарантовано з цієї суми буде сплачено тільки 10%.
 • Bloomberg склав “індекс Робін Гуда”, відповідно до якого визначив, скільки зможе протриматися держава, якщо її витрати буде оплачувати найбагатша людина країни. Україна, за підрахунками МВФ, витрачає в рік 132 млрд доларів. Статок Ахметова, за даними BBI, становить 4,7 млрд. Таким чином олігарх Рінат Ахметов зможе забезпечувати Україну 36 днів.
 • Мер Одеси Геннадій Труханов після завершення відпустки поїхав у відрядження до Чехії. У цілому Труханов відсутній в Одесі з 26 грудня 2017 року, коли почалася його чергова відпустку. В одеській мерії повідомляють, що візит Труханова до Чехії буде тривати 5 днів.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА

 • Саакашвілі з Варшави обіцяє знайти легальний спосіб повернутися до України (438 публікацій у ЗМІ)
 • ГПУ розкрила подробиці справи про вбивства правоохоронців на Майдані (41 публікація у ЗМІ)
 • Берлін незадоволений результатами втілення “Мінська-2” за три роки (26 публікацій у ЗМІ)
 • В Україну прибула експертна група МВФ (30 публікацій у ЗМІ)
 • В Україні знизився рівень тіньової економіки (17 публікацій у ЗМІ)
Поділитися
Оцінити матеріал

Leave a comment

Увійти за допомогою: