Звіт ГС “Громадська варта” про реалізацію проекту “Один з дев’яти”

Проект розпочато в 2013 році одразу після подій на вулиці Банковій, після надмірного застосування сили та перевищення повноважень органами міліції, внаслідок яких було жорстоко побито та затримано дев’ять осіб.

Серед цих людей — журналіст (Валерій Гарагуц), дизайнер (Микола Лазаревський), екс-директор гурту «Океан Ельзи» (Юрій Болотов). Всі затримані потребували медичної допомоги.

Одразу після вказаних подій, громадська спілка “Громадська Варта” організувала зустрічі родичів, друзів кожного із заарештованих.

В межах проекту було забезпечено підтримку права потерпілих на захист, забезпечено гласність заради того, щоби жертви побиття не стали поодинці жертвами правової корупції, багато зроблено для відновлення здоров’я поранених.

Даний проект реалізовувався громадською спілкою «Громадська Варта» спільно з МГО “Міст Україна-ЄС”, Amnesty International Ukraine, Human Rights Watch, медійними правозахисними організаціями України, громадською ініціативою SOS Євромайдан, ГО «Центр Громадських Свобод».

До участі в судових процесах долучились адвокат Олексій Резніков та інші правозахисники.

Співпрацю з громадськістю, засобами масової інформації та органами Європейського союзу забезпечувала керівник департаменту з захисту прав людини та рівних можливостей громадської спілки “Громдаська Варта” Ольга Гересим’юк.

В процесі реалізації даного проекту було залучено багато й інших людей та організацій, які допомагали у якості волонтерів та меценатів.

Всі кошти, що надходили, були розподілені між постраждалими.

Поділитися
Оцінити матеріал

Leave a comment

Увійти за допомогою: