ЄС запровадив санкції проти росіян за захоплення українських моряків
Рада ЄС включила до переліку осіб та установ, на які поширюються санкції у зв’язку із їх діями з підриву або загроз територіальній цілісності України, вісьмох росіян, причених до організації збройної провокації проти українських кораблів в Азовському морі.

Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

Зокрема, до переліку включені голова прикордонного директорату ФСБ РФ у Криму Сергій Станкевич, який відповідав за дії російських кораблів під час агресії проти українських; заступник голови прикордонного директорату-голова морського підрозділу ФСБ РФ у Криму Андрій Шеїн, командир одного з суден, яке брало активну участь в агресії в районі Керченської протоки, Олексій Саляєв; командир патрульного човна “Изумруд”, що брало участь в інциденті, Андрій Шипіцин; голова Керченського контрольного пункту ФСБ РФ Олексій Шатохін; відповідальний за координацію дій під час агресії в районі Керченської протоки Руслан Ромашкін; командир протисубмаринного човна “Суздалец”, що брало участь в інциденті, Сергій Щербаков; командувач Південного військового округу РФ Олександр Дворніков.

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Російської Федерації у районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя, а також 24 моряків. Наразі вони перебувають у СІЗО у Москві. Всі вони визнали себе військовополоненими.

18 грудня 2018 року Генасамблея ООН у резолюції про мілітаризацію Криму висловила серйозне занепокоєння “безпідставним нападом на українські кораблі, пораненням і захопленням їхніх екіпажів” і закликала негайно їх звільнити.

Поділитися
Оцінити матеріал

Leave a comment

Увійти за допомогою: