Цього дня народився український поет, критик і літературознавець Євген Маланюк.

З 1 по 7 лютого, з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, проводиться Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин. 20 жовтня 2010 року, на своєму 34-му пленарному засіданні, Генеральна Асамблея ООН визнала нагальну потребу в діалозі між різними конфесіями і релігіями з метою налагодження взаєморозуміння, злагоди і співпраці між людьми. На підтвердження цього була видана резолюція, яка проголосила перший тиждень лютого Всесвітнім тижнем гармонійних відносин між усіма релігіями, віросповіданнями і конфесіями.

Події дня:

100 років тому (1918) на допомогу Центральній Раді, яка опинилася у скрутному становищі в результаті більшовицького заколоту, з Західного фронту до Києва прийшов Гордієнків полк Всеволода Петріва. В самому місті Поділ та Старокиївську ділянку, зокрема підступи до будинку Центральної Ради, обороняв курінь Січових стрільців, що складався переважно з колишніх полонених галичан під проводом Євгена Коновальця та Андрія Мельника. Але українські полки – Полуботківський, Дорошенківський, Шевченківський, що знаходилися в столиці – оголосили нейтралітет. Наступного дня, 2 лютого, до Києва увійшов Гайдамацький кіш Слобідської України Симона Петлюри. Запеклі бої охопили майже все місто і велися не тільки легкою стрілецькою зброєю, а й використовуючи артилерію. Серед мешканців Києва в перші дні боїв жертв було відносно небагато, але від безсистемної гарматної стрілянини з обох боків руйнування були значними, а як на враження ще не звиклих до боїв у місті киян – взагалі жахливими. Виникали пожежі, а оскільки водопровід не працював, їх ніхто не гасив.

Ювілеї дня:

176 років від дня народження Володимира Донатовича Орловського (1842–1914), українського живописця-пейзажиста. Брав участь у діяльності Київської рисувальної школи Миколи Мурашка, був одним з організаторів Київського художнього училища. Серед творів: «Кримський пейзаж», «У степу», «Село», «Рибалки», «Жнива». Був представником академічної школи. Його за життя називали «зіркою першої величини нарівні з Айвазовським».

116 років від дня народження Оксани Михайлівни Лятуринської (1902–1970), української письменниці, скульптора, громадської діячки.

Сьогодні народився Такаші Муракамі (1962), всесвітньо відомий японський художник, скульптор і дизайнер в стилі нео-поп. Схильні до порівнянь журналісти давно прозвали Муракамі  «японським Ворголом». Його роботи – це неймовірна, вибухова суміш високого й низького.

Роковини смерті:

День пам’яті Амет-Хана Султана (1920-1971), кримськотатарського військового льотчика, героя Другої світової війни. У 2013 році кримськотатарський телеканал ATR (режисер і виконавець головної ролі Ахтем Сейтаблаєв) зняв художній фільм «Хайтарма» – перший в історії незалежної України повнометражний кримськотатарський художній фільм в якому йдеться про сталінську депортацію кримськотатарського народу. Головним героєм фільму є Амет-Хан Султан.1517406476-3999

Поділитися
Оцінити матеріал

Leave a comment

Увійти за допомогою: