МИ Є: Життя навколішки. Історія Василя Погодаєва

Зйомочний період документального фільму «МИ Є» завершується історією жителя селища Власівка Світловодського району Василя Погодаєва.

Інвалід з дитинства Василь Погодаєв все життя провів у інвалідному візку. Життя навколішки – про такий спосіб життя герой нашої історії знає не з розповідей. До поняття “доступність” чоловік ставиться з іронією. Зазначає, що її як не було при “союзі”, так і немає у незалежній Україні. Життя в селі під Світловодськом, де він проживає з 1992 року, чоловік характеризує як один з кращих періодів в своєму житті. “Тут і свободи більше, і доступніше, і дихається легше”, – зазначає чоловік.

З особливою гордістю чоловік згадує про свій перший візок. Василь розповідає, що з появою саме цього засобу пересування, перед ним відкрились нові можливості.

Коли з’явилася коляска, може це найперші відчуття, що я можу абсолютно вільно ганяти по всьому селищу влітку. Хоча, коли у мене коляски не було – що я міг? Я міг вилізти на колінах за огорожу, сісти на лавочку і сидіти на лавці”.

До життя чоловік ставиться по-філософські, ніколи не скаржиться, часто мандрує на візку до сусідніх міст. У 2015 році йому вдалося вперше за багато років побувати на батьківщині – у Росії, де чоловік, попри свій стан, рибалив нарівні зі здоровими родичами.

Зйомки фільму завершуються і за справу береться режисер монтажа. Автор ідеї стрічки “МИ Є”, Наталя Севідова обіцяє, що презентація фільму, який було створено в рамках проекту “Відчуй на собі” відбудеться восени 2016 року.

Поділитися
Оцінити матеріал

Leave a comment

Увійти за допомогою: