“МИ Є”: Недоступність на двох. Історія родини Податель

Продовжує цикл історій до документального фільму «МИ Є», який знімається в рамках проекту “Відчуй на собі”, ініційованого ГС “Громадська Варта” та МГО “Міст Україна-ЄС” родина Податель зі Світловодська.

Ця історія займає особливе місце в зйомках нашого фільму, оскільки мова йде одразу про двох сестер Марію та Дарину Податель. Спастична токсія – саме такий діагноз поставили лікарі дівчатам на четвертому році їх життя. Обидві дівчини “залежні” від цієї хвороби, та разом з тим, в зв’язку з падінням, у Марії хвороба виразилась значно гостріше. Тому саме Марія вимушена пересуватись на інвалідному візку, в той час коли її сестра рухається самостійно.

«Незважаючи на можливість однієї із нас рухатись – питання доступності залишається для нас пріорітетом», – зазначають дівчата.

Не зважаючи на те, що з дитинства Марія пересувається у візку, вона щиро любить життя і воно відповідає їй взаємністю. Випускниця Світловодську загальноосвітню школу №9, Марія працює логістом на місцевому підприємстві. У вільний від роботи час любить читати фентезі, а ще – пише власні казки, які потім залюбки читає своїм друзям.

“Два роки тому я випадково побачила уривок конкурсу “Краса без обмежень” по телебаченню і дуже загорілася участю в ньому. А в цьому році мені зателефонувала організатор заходу і запропонувала заповнити анкету на участь. Я подала анкету і, на диво, мене запросили на конкурс”.

Сестри прживають у віддаленому мікрорайоні Світловодська і кожного дня на собі відчувають всі особливості архітектурної недоступності багатоповерхового будинку, у якому вони живуть, Маріїн візок буквально тріщить на дорогах. Але майже нездійсненною місією для дівчат є разом поїхати до центру міста: єдиний автобус, обладнаний пандусом на мікрорайон, де живуть Марія та Дарина, не доїжджає. А у ті, які тут курсують, дівчатам піднятися майже неможливо

Поділитися
Оцінити матеріал

Leave a comment

Увійти за допомогою: